10 dakikada 74 sosisli sandviç yedi

10 dakikada 74 sosisli sandviç yedi

7 Temmuz 2018 0 Yazar: bozangazete
Amerika’nın geleneksel 4 Temmuz etkinliklerinden birisi de sosisli sandviç yeme yarışması. New York’ta düzenlenen yarışmada Joey Chestnut isimli yarışmacı, 10 dakika içinde tam 74 sosisli sandviç yedi. Chestnut, bu performansıyla hem 11. kez şampiyon oldu hem de kendine ait dünya rekorunu kırdı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kenti, sosisli sandviç severlerin kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Yarışmacılar 10 dakika içinde yiyebildikleri kadar sandviç yemek için yarıştı. Mücadelenin galibi Joey Chestnut oldu. Chestnut, 10 dakikada tam 74 sosisli yiyerek hem 11. kez şampiyon oldu hem de kendine ait dünya rekorunu yeniledi. 34 yaşındaki Chestnut, zafer sonrasında midesinde hala yer olduğunu söyledi.

Her yıl 4 Temmuz’da düzenlenen geleneksel yarışma, Chestnut gibi yarışmacılar sayesinde çok popüler. New York’a dünyanın her yanından 20 binden fazla kişi akın ederek yarışmayı izlemeye geldi. Sıcakta ter döküp sosislileri yiyen yarışmacılara seyirciler tezahüratla destek oldu.

Yarışmada kadın ve erkek yarışmacılar iki ayrı kategoride yarıştı. Kadınların şampiyonu 10 dakikada 37 sosisli yiyen Miki Sudo oldu.

Chestnut ve Sudo 10’ar bin dolar para ödülü ve kupa kazandı.