2019 KPSS ne zaman? KPSS lisans başvuru tarihleri ÖSYM tarafından açıklandı

KPSS 2019 ne zaman, hangi oturum saat kaçta yapılacak?

KPSS tarihi 2019 yılında gerçekleştirilecek olan oturumlara katılacak olan adaylar tarafından araştırılmaya devam ediyor. ÖSYM sınav takvimi içerisinde yaptığı bilgilendirmede oturumların ne zaman gerçekleştirileceğini geçtiğimiz aylarda duyurmuştu.

Buna göre; 2019-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri, 14 Temmuz’da KPSS Alan Bilgisi Sınavları 1. oturumu (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) ile KPSS Alan Bilgisi Sınavları 2. oturumu (Hukuk, İktisat, Maliye) 20 Temmuz’da, KPSS Alan Bilgisi Sınavları 3. oturumu (İşletme, Muhasebe, İstatistik) 21 Temmuz’da, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 28 Temmuz’da uygulanacak.

Öte yandan adayların tümü, sınavın 14 Temmuz’daki sabah oturumuna girmek zorunda olacak. Duyuruda ayrıca İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği ve Beden Eğitimi Öğretmenliği alanlarında bu yıl ilk defa ÖABT yapılacağından bu alanlara atanmak isteyen öğretmen adaylarının ilgili alanlarda 2019 ÖABT’ye girmelerinin de zorunlu olacağı kaydedildi.

Diagne için ilk resmi hamle! 99 milyon…

Abdullah Avcı 4 ismin üzerini çizdi

Oktay Kaynarca ‘açık’ dedi Nur Yerlitaş kızdı

Rate This Article

info@oyunbozangazetesi.com

No Comments

Leave A Comment